1%

Dlaczego warto przeznaczyć 1% swojego podatku na ZHP?

 

Kolejny raz możesz zdecydować o przeznaczeniu części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Warto przekazać 1% na ZHP.

 

Przyjaźń, integracja i współpraca - to wszystko można znaleźć w harcerstwie. W erze internetu i telewizji powstały przed ponad stu laty skauting nadal trafia w potrzeby młodych ludzi. Może właśnie dlatego, że bez względu na kolor skóry, czy religie pozwala budować więzi braterstwa i zdobywać umiejętności na całe życie. To właśnie z szeregów harcerskich wychodzą aktywni i odpowiedzialni obywatele. Wychowani w duchu pracy nad sobą, braterstwa i służby.

 

Najmłodsi harcerze maja po 7 lat. To zuchy. Dla nich na początku wszystko jest nowe, fascynujące, ciekawe. Do organizacji trafiają w szkole podstawowej. Często też od razy łapią „harcerskiego bakcyla”. Z zapałem kolekcjonują swoje pierwsze sprawności i gwiazdki. Bawią się w Indian, Słowian, Eskimosów.

 

Harcerstwo, jest naprawdę super. Mam swoją szóstkę „Pantery” i pojadę w tym roku z nią na obóz tłumaczy z pasją 9-letni Marek. Chwali się, że za rok „awansuje na harcerza” i będzie nim do 13 roku, życia. Potem będzie harcerzem starszym, następnie wędrownikiem.

 

O, nie, tu nie ma tak łatwo. Prawo harcerskie jest wymagające, ale mogą zdobyć umiejętności przydatne w codziennym życiu. Przeszłam kurs „pierwszej pomocy” i wiem, że jeśli coś się stanie mogę uratować komuś życie. Ilu moich rówieśników, wie jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową - pyta 15-letnia Kasia, która już dziś zapowiada, że najdalej za rok działać będzie w Harcerskiej Grupie Ratowniczej.

 

Kiedyś pytałem ludzi o to, z czym kojarzy im się harcerstwo? Wiecie jaka odpowiedź najczęściej padała „z osobami biegającymi po lesie w krótkich spodenkach” lub „przeprowadzającymi staruszki przez ulicę” - z uśmiechem mówi 18-letni wędrownik Kamil - Dziś moi znajomi wiedzą, że harcerstwo to nie tylko „zabawa”, ale ruch, który kształtuje szacunek do drugiego człowieka i otaczającego świata, pozwala realizować pasje i marzenia. Zarządzanie grupami, lojalność, uczciwość, czy kreatywność to te umiejętności, które nabyłem w harcerstwie. Wiem, że wymieniane w CV traktowane są przez pracodawców jako atut osoby ubiegającej się o pracę - tłumaczy Kamil.

 

Marek, Kasia, Kamil to troje członków ZHP. Mimo, że różni ich wiek i odległości, łączy braterstwo. A Ty? Zdecydowałeś już na rzecz której organizacji pożytku publicznego chcesz przeznaczyć części swojego podatku. Jeszcze nie. Pomyśl o ZHP. - Ten 1% zaowocuje w naszych sercach - namawia Kasia. - Na pewno zaprocentuje w czynach - dodaje Kamil.

 

 

1% na ZHP bo:

  • to największe stowarzyszenie wychowawcze w Polsce;

  • wychowuje dobrych ludzi;

  • uczy jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym;

  • zrzesza i obejmujemy opieką prawie 120 tys. dzieci i młodzieży;

  • posiada ponad 10 tys. społecznych instruktorów – wychowawców;

  • każdy był kiedyś harcerzem, miał przyjaciół harcerzy, słyszał o harcerstwie, ma dzieci w harcerstwie, dzieci sąsiadów lub krewnych są harcerzami;

  • 74% Polaków ufa harcerstwu;

  • to organizacja o blisko 100-letniej tradycji;

  • to strażnik tradycyjnych wartości;

  • to gwarancja rzetelnego wydatkowania pieniędzy;

 

Bez Twojej pomocy będziemy działać,

ale z Twoja pomocą możemy swoim działaniem objąć jeszcze jedno dziecko więcej, 

dać mu alternatywę, 

wskazać dobrą drogę do dorosłości!

 

źródło: jedenprocent.zhp.pl

 

 

Aby przekazać 1 % podatku dla naszej bilczańskiej drużyny należy wpisać w zeznaniu podatkowym nazwę organizacji : Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka oraz numer KRS 0000281349. Dodatkowo w części ,,Informacje uzupełniające-cel szczegółowy" (rubryka 133) wpisać Bilcza.

 

Dziekujemy !

 

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now