Aktualności

HAL 2019

Harcerska Akcja Letnia za nami. Rozpoczęliśmy lato obozem Hufca Kielce-Miasto w Myczkowcach (7-21.07.2019 r.), na którym szlifowaliśmy nasze harcerskie umiejętności. Mogliśmy rozwijać sie w sześciu nachyleniach: żeglarskim, kawaleryjskim, majsterkowym, ratowniczym, wspinaczkowym i survivalowym.

Kolejnym obozem, w którym udział wzięła reprezentacja 75 KDH był obóz wędrowny po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w dniach 12-18.08.2019 r. Niesamowita przygoda i blisko 100 km pokonano pieszo Szlakiem Orlich Gniazd.

Na zakończenie wakacji 31.08.2019 r. o 4.45 rozpoczęliśmy naszą przygodę na wyjeździe kadrowym. Podczas wyjazdu poznawaliśmy lepiej historię Obrońców Westerplatte, uczciliśmy także ich pamięć biorąc udział w obchodach z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte.Mieliśmy także okazję odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności.

To był wspaniały czas i nie możemy się doczekać kolejnych wakacji :) Czuwaj!

Biwak w Sokolej Chatce

Rok harcerski 2018/2019 za nami. Czekając na obóz wspominamy biwak kończący 75 KDH w Sokolej Chatce. Bezpiecznej HAL i wspaniałych wakacji :)

Próbna ewakuacja obozu

31 maja 2019 r. nasza drużyna wzięła udział w próbnej ewakuacji obozu harcerskiego organizowanej przez PSP na zalewie w Morawicy. Dzięki ćwiczeniom Harcerska Akcja Letnia będzie o wiele bezpieczniejsza. Czuwaj!

ISKIERKA 2019

W dniach 10-12 maja 2019 r. odbył się XLI Kuneiformiczny Rajd Zastępów „Iskierka”. Patrol 75 KDH „W paputkach przez świat” przemierzał świętokrzyskie szlaki zmagając się z przeróżnymi zadaniami na trasie Ametystowej.

Z przyjemnością informujemy, że nasza reprezentacja zajęła I miejsce :) Czuwaj!

Święto Konstytucji 3 Maja

Jak co roku wzięliśmy udział w obchodach z okazji Święta Konstytucji 3 Maja! Podobnie jak w latach wcześniejszych braliśmy udział w mszy, przemarszu, oficjalnej części obchodów oraz co do tej pory niespotykane w defiladzie!

Czuwaj!

TrzyMaj 2019

27 kwietnia 2019 r. odbyła  się Gra Miejska „TrzyMaj” 2019! Poznaliśmy na niej historię XIX wieku i wartości płynące z Konstytucji 3 Maja.
Dwa patrole z 75 KDH wzięły udział w Grze miejskiej „Trzymaj 2019”, organizowanej przez Namiestnictwo Harcerskie Hufca ZHP Kielce – Miasto.
Jak zwykle niesamowite wrażenia oraz moc nowych umiejętności. Poznaliśmy również wiele ważnych dla polskiej historii osób.
Gratulujemy wszystkim patrolom i do zobaczeni a za rok. Czuwaj!

Wielkanocna gra

Jak co roku 75 KDH zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Morawica Grę Miejską „Wielkie szukanie jajek wielkanocnych”. To już piąta edycja wydarzenia, które wpisało się w cykl imprez naszej gminy. Wszyscy z radością uczestniczyli w grze Na koniec zabawy najlepsi zbieracze zostali nagrodzeni przez Burmistrza Miasta i Gminy Morawica specjalnymi podarunkami.

Zapraszamy wszystkich za rok. Czuwaj!

DMB 2019

16 lutego 2019 r. odbyła się Gra Miejska z okazji Dnia Myśli Braterskiej.  Dwa patrole dzielnie reprezentowały naszą drużynę. Wspaniała atmosfera i mnóstwo nowych przyjaźni.

"Życie bez przygód byłoby strasznie głupie"
Robert Baden-Powell

Wszystkiego harcerskiego :)

Zimowy rajd :)

Wyprawy harcerze lubią najbardziej, dlatego 2 lutego 2019 r. zabraliśmy naszych rodziców na Łysicę.
Towarzyszyły nam druhny z próbnej drużyny z Łosienia. Dzięki tacie przewodnikowi - Marcinowi Sołtysowi,  poszerzyliśmy swoją wiedzę o regionie. Pogoda dopisała i bez problemu zdobyliśmy zaśnieżony najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich.

Czuwaj!

HAZ 2019

W dniach 13.01 – 19.01.2019 r.  odbyło się zimowisko narciarskie Hufca ZHP Kielce – Miasto w Korbielowie. Liczna reprezentacja naszej drużyny szlifowała swoje umiejętności narciarskie na stokach góry Pilsko.

Harcerska Akcja Zimowa na medal :)

Czuwaj!

27 finał WOŚP

13 stycznia 2019 roku odbył się 27 finał WOŚP.

Jak co roku 75 KDH grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień druhny i druhowie pomagali aktywnie w tym niezwykłym wydarzeniu. Można nas było spotkać w Kielcach, Bilczy oraz w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy.

Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord zebranych pieniędzy podczas WOŚP, a nasz Druh Tomasz Domagała został najlepszym wolontariuszem :)

Pamiętajcie, pomaganie jest dziecinnie proste.

Czuwaj!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now