Archiwum aktualności

2016 r.

 

 

Biwak CHĘCINY 2016

December 09, 2016

Klimatyczne miasto Chęciny to miejsce biwaku 75 KDH, który odbył się w dniach 10-11.12.2016 r.
Rezerwat Góry Zelejowa, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, Niemczówka, czy Zamek Królewski to miejsca, które odwiedziliśmy. Mieliśmy również okazję porozmawiać o dziesiątym punkcie prawa harcerskiego w Klasztorze Franciszkanów.
Podczas gry miejskiej patrole miały okazje poznać mieszkańców, charakterystyczne miejsca oraz smak niezwykłych i przepysznych pączków z rodzimej cukierni.
Nocą odwiedził nas duch dawnego władcy i powierzył zadanie ochrony tajemnicy zamku, o której nie możemy tu napisać ;)

Niesamowita przygoda, duchy, historia i kluski z serem to kwintesencja naszego biwaku. Czuwaj!

JĘDRZEJÓWKA 2016

November 25, 2016

MUSICAL! W tym roku właśnie to słowo stało się hasłem przewodnim VII Harcerskiego Festiwalu Piosenki „Jędrzejówka”. Przeszło 250 uczestników, a także wspaniała widownia doskonale bawiła się przy wybranych przez występujących piosenkach w kategorii dowolnej oraz musicalowej. Organizację tegorocznej Jędrzejówki wsparli: Wojewoda Świętokrzyski oraz Cukiernia Ramiączek za co bardzo dziękujemy.

Jak co roku 75 Kielecka Drużyna Harcerska brała udział w Festiwalu. Zaprezentowaliśmy „Deszczowa piosenkę”, a w kategorii piosenka dowolna utwór „Tam dziewczyna”. Nasz występ spodobał się publiczności i Jury. Mamy II miejsce :)

Westerplatte 4:45

October 28, 2016

To już trzecia edycja historycznej Gry Terenowej pn. „Westerplatte 4,45”, której organizatorem jest XIII Kielecki Szczep Drużyn Harcerskich „Kawaleria” im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich.

Celem Gry było zapoznanie harcerzy z bohaterem Hufca Kielce – Miasto noszącym imię „Obrońców Westerplatte” oraz przybliżenie i pogłębienie wiedzy historycznej na temat wydarzeń pierwszego tygodnia II Wojny światowej.

Na terenie Ośrodka Kolonijnego Caritas diecezji kieleckiej w  Kaczynie  odbyła się gra terenowa. Musieliśmy wykazać się wiedzą dotyczącą obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte oraz wypełnić niezwykłe zadania np. przesyłać informację za pomocą alfabetu Morse’a, czy złożyć ciężki karabin maszynowy wz 30.

Wspaniała atmosfera oraz mnóstwo ciekawych zadań doprowadziło wszystkich uczestników do szczęśliwego zakończenia gry.

Miło nam poinformować, iż zdobyliśmy największą ilość punktów i zajęliśmy I miejsce :) Czuwaj!

Sobota z Ruchem i Druhem

October 14, 2016

Pierwsza edycja wydarzenia "Sobota z Ruchem i Druhem", którego współorganizatorem jest 75 KDH cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Aktywny ruch wraz z rodzicami oraz angażowanie lokalnej społeczności to cel naszych działań.

Czynne uczestnictwo oraz zabezpieczenie imprezy sportowo-rekreacyjnej było głównym zadaniem członków naszej drużyny.

Mieliśmy również okazję współpracować z OSP Bilcza, a także Grupą Ratowniczą PCK.

Pan Krzysztof Człapski - brązowy medalista MISTRZOSTW ŚWIATA I EUROPY, wielokrotny MISTRZ POLSKI W NORDIC WALKING, poprowadził pokaz poprawnej techniki wraz z aspektami zdrowotnymi Nordic Walking.
 

Pomimo niesprzyjającej aury wszystkim dopisywał dobry humor, a po minach uczestników śmiało możemy sądzić, że pojawią się na kolejnej edycji wydarzenia.

Czuwaj!

Świetlica BILCZA

September 30, 2016

1 października 2016 r. to początek pracy Świetlicy podwórkowej BILCZA w ramach nowego projektu realizowanego przez ZHP Chorągiew Kielecką.

 

Inauguracją pracy świetlicy było jesienne spotkanie przy ognisku oraz pieczenie ziemniaków w rodzinnym gronie.


To dopiero początek naszej przygody. Wkrótce nowe wyzwania.

 

Czuwaj!

Please reload

Siamoszyce 2016

July 08, 2016

26 czerwca rozpoczął się kolejny obóz harcerski Hufca Kielce-Miatow Siamoszycach!

 

Uczestnicy mają możliwość spróbować swoich sił na nachyleniach:  artystycznym, grywalizacyjnym, kawaleryjskim, fotograficzno-filmowym, wodnym, skałkowym, terenowym, sportowym. W tym samym czasie najmłodsi świetnie bawią się na kolonii zuchowej, która w tym roku przebiega pod znakiem najpopularniejszych galów czyli Asterixa i Obelixa.

Obóz to podsumowanie rocznej pracy drużyny, integracja z innymi środowiskami Hifca, nauka i nowe doświadczenia.

Wszyscy jesteśmy zgodni, że za rok znów będziemy tu razem ... Sweet home Siamoszyce :)

ISKIERKA 2016

May 28, 2016

Wspaniała przygoda, mnóstwo przyjaciół oraz pełno wspomnień - tego może dostarczyć tylko XXXVIII Forsafistologiczny Rajd Zastępów "Iskierka", który niestety już za nami .

 

Nie straszny nam żar lejący się z nieba, czy atak mrówek, a 13 to naprawdę szczęśliwy numer – zwłaszcza jeżeli nosi je drużyna harcerska - dzięki 13 KDKH :)

Mimo wielu przeszkód dotarliśmy na metę i zajęliśmy I miejsce na trasie Sinopapuziatej.


Patrol „Ich bin aktiv und attraktiv” GRATULUJE Wszystkim i do zobaczenia za rok.


Seit bereit! :D

Otwarcie Punktu Informacji Turystycznej w Gminie Morawica

May 03, 2016

4 maja, w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy został uroczyście otwarty w pełni profesjonalny Punkt Informacji Turystycznej. Podczas spotkania zebrani goście zapoznali się z prezentacją pod nazwą „Walory turystyczne Gminy Morawica”, a na zakończenie wysłuchano turystycznych piosenek w wykonaniu harcerek z naszej drużyny.

Poniżej relacja z otwarcia Punktu :)

 

 

HARCMUNDIAL 2016

April 01, 2016

Już po raz kolejny 75 KDH wzięła udziła w Harcmundialu. W hali Politechniki Świętokrzyskiej ponad sto osób rywalizowało w zawodach piłkarskich oraz siatkarskich. Goraca atmosfera oraz gra fair play towarzyszyła wszystkim uczestnikom. Zmagania przynosły efekty :) W kategorii Piłka Nożna wśród drużyn starszo-harcerskich oraz wędrowniczych I miejsce - Duma Bilczy z 75 Kielecka Drużyna Harcerska. W kategorii Piłka Nożna wśród drużyn harcerskich II miejsce zajęła Duma Bilczy na bis.

Gratulujemy wszystkim drużynom i do zobaczenia za rok!

Czuwaj!

Wielkanocne poszukiwanie jajek :)

March 19, 2016

To juz kolejna edycja „Wielkiego szukania jajek wielkanocnych”. Nasza drużyna wsparła Centrum Kultury w Morawicy w organizacji poszukiwania czekoladowych, wielkanocnych jajeczek. Dzieci ruszyły do Parku przy Centrum Samorządowym w Morawicy pod opieką harcerzy z 75 KDH z Bilczy. Zabawa sie udała i sądząc po minach uczestników wpisała sie w coroczny cykl imprez naszej gminy.

 

Gra Namiestnictwa Harcerskiego

March 18, 2016

19 marca 2016 roku patrol z naszej drużyny wyruszył na grę terenową Namiestnictwa Harcerskiego „ Intryga w Miłowie”.

Za zadanie mielismy pomóc por. Stanisławowi Kamykowi rozwiazać zagadkę kryminalną. Szalona intryga z burmistrzową w roli głównej i mnóstwo zawiłych, przewrotnych zwrotów akcji doprowadził nas do rozwiązana zagadki.

W nagrodę wszyscy dostaliśmy pyszne cukierki i bułeczki :) 

 

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now