Archiwum aktualności

2017 r.

 

 

JĘDRZEJÓWKA 2017

December 08, 2017

W sobotę 9 grudnia w Dom Kultury Białogon odbył się VIII Festiwal Piosenki "Jędrzejówka".

W hufcowych zmaganiach wokalnych uczestniczyło około 250 osób. Wszystkie drużyny i gromady włożyły w swoje prezentacje mnóstwo ciężkiej pracy oraz serca. My również uczestniczyliśmy w Festiwalu prezentując "Buty rajdowe" oraz w kategorii piosenka dowolna  utwór "Kaczka Dziwaczka". 

Narodowe Święto Niepodległości

November 10, 2017

Jak co roku 75 KDH wzięła udział w uroczystościach 11 listopada. Wzorem lat ubiegłych reprezentacja drużyny uczciła 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości poprzez udział harcerzy w uroczystościach wojewódzkich Kielcach oraz w uroczystościach miejsko-gminnych Morawicy.

Właśnie w uroczystościach miejsko-gminnych mieliśmy do wykonania ważne zadania. Harcerze stanowili asystę honorową przy składaniu wieńców oraz wartę honorową przy pomniku, który został odsłonięty w tym dniu w parku obok Urzędu Miasta i Gminy Morawica. Wyjątkowym momentem podczas tegorocznych obchodów niepodległościowych było także przekazanie sztandaru morawickich kombatantów na ręce harcerzy. To dla nas wielki zaszczyt być w poczcie sztandarowym kombatantów. Czuwaj!

Questing

October 27, 2017

Ksiądz Piotr Ściegienny to patron naszej drużyny. Aby zachować o nim pamięć wzięliśmy udział w nowej formie promocji regionu metodą questingu. W ramach projektu nieformalnej grupy „Regionaliści” pt.: „Tworzymy guest, odkrywamy lokalną historię” zostaliśmy współautorami questingu, którego bohaterem jest patron naszej drużyny. Pani Edyta Lenart, trenerka z Fundacji Questingu, odkryła przed nami tajniki metodologii tworzenia questów.

Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć dla Was niezapomnianą wyprawę i uda Wam się zdobyć skarb. Powodzenia :) 

Czuwaj!

II Sobota z Ruchem i Druhem

October 06, 2017

To już kolejna edycja wydarzenia "Sobota z Ruchem i Druhem", którego współorganizatorem jest 75 KDH. 

Uczestnicy spotkania wykazali się wspaniałą postawa sportową i pokazali ducha rywalizacji w biegowych konkurencjach.
To wyjątkowe wydarzenie sportowe uatrakcyjniły prezentacja poprawnej techniki Nordic Walking oraz pokaz wojskowy wykonany przez Związek Strzelecki im. Józefa Piłsudskiego z Kielc.

Czuwaj!

Zlot ZHP Chorągwi Kieleckiej

September 14, 2017

Na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej  - Parku Etnograficznym w Tokarni w dniach 15-17.09.2017 roku odbył się Zlot ZHP Chorągwi Kieleckiej "Powrót do korzeni". Wyjątkowe miejsce, mnóstwo nowych umiejętności oraz integracja ze wszystkimi środowiskami Chorągwi.

Wyjątkowe było również ognisko, na którym zostały rozdane Chorągwiane Odznaki "Jodła". Decyzją Kapituły Odznaki przyznano 75 KDH brązowe Odznaki Chorągwiane „Jodła” oraz I miejsce w kategorii harcerskiej. Dumni wróciliśmy do swoich domów by podjąć nowe wyzwanie na nadchodzący rok harcerski.

Czuwaj!

Please reload

Wiatraczek 2017

July 12, 2017

44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej 2017 już za nami. W dniach 13 – 23 lipca 2017 roku goście z Polski i zagranicy spędzili w Kielcach niezwykłe chwile. Kolorowy korowód uczestników festiwalu, warsztaty, koncerty i mnóstwo wydarzeń artystycznych. Wiatraczek się kręci, a kolejny już za rok. 75 KDH kolejny raz brała czynny udział w Festiwalu. Dodatkowo Rzecznikiem Prasowym Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej był nasz druh Maciej Pietrzczyk, a podczas koncertu Gospodarze-Gościom wystąpiła jedna z naszych druhen - Agnieszka Janaszek. Zastanawiacie się jak sobie poradziła? Odpowiedź w filmie!

Harcerska Akcja Letnia 2017

July 01, 2017

W terminie 2-16 lipca ponad 200 zuchów, harcerzy oraz instruktorów z Hufca Kielce - Miasto brało udział w obozie hufca SIAMOSZYCE 2017. Uczestnicy brali udział w jednym z nachyleń: kolonii zuchowej, nachyleniu artystycznym, grywalizacyjnym, kawaleryjskim,  sportowym, suvivalowym, skałkowym lub podróżniczym. Kolejny rok nowych doświadczeń, umiejętności i moc przyjaźni. Niestety obóz już za nami, a my czekamy na kolejne lato i kolejny obóz. Sweet home SIAMOOSZYCE...

Centrum Nauki Leonardo da Vinci

May 19, 2017

Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest idealnym miejscem na rozwijanie swoich zainteresowań w ciekawy sposób. Dlatego jedna ze zbiórek 75 KDH odbyła się właśnie w tym wyjątkowym miejscu. Była to iście naukowa zbiórka. Świetlne eksperymenty, stanowiska multimedialne oraz niezwykłe eksponaty przybliżyły nam zagadnienia z wielu dziedzin. Nauka przez zabawę to chyba najlepsza forma przyswajania wiedzy. Chcecie spędzić miło i ciekawie wolny czas? Zapraszamy do Podzamcza :)

Świąteczna gra

April 08, 2017

W ostatnią niedzielę 9 kwietnia 2017 roku, na terenie parku przy Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy, odbyła się świąteczna gra. Już po raz trzeci 75 KDH pomaga w organizacji tego wydarzenia, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Grono milusińskich wraz z rodzicami rywalizowało szukając czekoladowych jajek. Najlepsi zbieracze zostali nagrodzeni specjalnymi podarunkami przez Burmistrza Miasta i Gminy Morawica, Mariana Burasa.

Z okazji nadchodzących Świat Wielkanocnych, życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO 🐣🐰 Czuwaj!

HARCMUNDIAL 2017

March 31, 2017

75 Kielecką Drużynę Harcerską na tegorocznym HARCMUNDIALU reprezentowały dwa zespoły: „Młodziki BILCZA” oraz „FCB...ilcza”.

W trakcie zawodów drużyny rywalizowały w dwóch dyscyplinach: piłce nożnej oraz koszykówce. Wszyscy rywalizowali fair play, a nasze cheerleaderki dzielnie dopingowały zespoły. Miło nam poinformować, że reprezentacja „Młodzików BILCZA” zajęła II miejsce w obu dyscyplinach :)

Zimowisko Hufca Kielce-Miasto

January 28, 2017

W dniach 29.01 – 4.02.2017 r. odbyło się Zimowisko Hufca Kielce-Miasto w Korbielowie. Blisko 30 osób poddało się białemu szaleństwu na stoku w cieniu Pilska. Pod okiem instruktorów uczestnicy mieli możliwość nauczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie. Wszystkim się udało i mogą szusować na dowolnym stoku :)

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now